Teknik Tercüme

Tercümanlarımız alan uzmanlarıyla sürekli işbirliği yaparak mevcut metin çevirisinin doğruluğunu garanti ederler.

Teknik Tercüme

20 yılı aşkın süredir çeviri sektöründe faaliyet gösteren Mavim Tercüme'nin hizmet verdiği çeviri dallarından biri teknik tercümedir. Özellikle birlikte çalıştığımız mühendis, teknisyen, uzman ve akademisyenlerle; inşaat,elektrik ve elektronik, kimya, teknoloji, sanayi gibi teknik çeviri gereksinimi bulunan sektörlerde aranılan Tercüme Bürosu ünvanını elde etmiş bulunmaktayız.Teknik çeviri, üst düzey dilbilgisinin yanı sıra artalan bilgisi ve terminolojiye hakimiyet gerektiren bir çeviri türüdür. Bizi teknik çeviri alanında başarıya götüren temel unsur; deneyimli tercümanlarımızın alan uzmanlarıyla sürekli işbirliği yaparak mevcut metin çevirisinin doğruluğunu garanti etmesidir.

Mühendislik, sanayi, medikal, telekomünikasyon, otomotiv, enerji, tarım, gıda, bankacılık, denizcilik, yazılım ve bilgisayar, elektrik, genel elektronik, iletişim cihazları, kimya, inşaat, mimarlık, çeşitli üretim makineleri, tıp, tekstil vb. konularda katalog, şartname, sözleşme, broşür, proje, taslak, kullanım kılavuzu, bilgi ve belgenin tercümesi; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça başta olmak üzere bir çok dilde alanında uzman tercümanlarımız tarafından büyük bir özen ve titizlikle yapılarak, zamanında tarafınıza teslim edilmektedir.

Sektörde hizmet verdiğimiz kurumsal şirketlerin yanında bir çok aracı kurum ,mühendis ve akademisyen için de çeviri yapmış bulunmaktayız.

Bu kurumsal şirketlerden biri olan Elektolux AEG şirketi için yıllarca ürün kullanım kılavuzlarını tercüme etmiş; elektronik ev aletlerinin tüm etiket, kullanım kılavuzu ve garanti sözleşmelerinde teknik tercüme ekibimizle beraber imzamızı atmış bulunmaktayız.

Teknik tercümesi yapılacak belgelerde sıkça diyagramlar ve grafikler bulunmaktadır. Bu belgelerdeki ölçü sistemleri, teknik bilgiler eksiksiz ve tam olarak tercüme edilmelidir. PDF formatındaki bu belgeler WORD formatına dönüştürülerek kullanıcının rahatlıkla ekleme ve düzeltmeler yapacağı hale getirilmektedir.

Otomotiv sektörü, nakliye, havacılık, elektrik, inşaat, kimya, kozmetik, ambalaj sektörü gibi alanlarda hizmet verdiğimiz teknik çeviri himetimize, yurt dışına ürün satmak isteyen girişimcilerin de ihtiyacı bulunmaktadır.

Ürünlerin kullanıcı kılavuzları, etiketleri, ambalaj yazıları, sözleşmeleri alanında uzman teknik tercüme ekibimiz tarafından tam bir titizlik içerisinde yapılmaktadır.

Yurt dışından ürün ithalatı yapan firmaların da tüm belgelere teknik çeviri yaptırması zorunludur. Ürün manuellerinin İngilizce’den Türkçe’ye çeviri edilmesi gereklidir. Ayrıca kullanma kılavuzlarının yurtdışındaki ortaklarınız ve alt bayileriniz tarafından ürünlerinize ait kullanma kılavuzlarının İngilizce’den diğer dillere (Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca vs.) teknik tercümenin yapılmasına gereksinim vardır. Bu alanda verdiğimiz hizmetimizi kullanım kılavuzları tercümesi sayfamızdan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Mavim tercüme olarak teknik katolog, broşür, kullanma kılavuzu, bilimsel makale; tıbbi cihazlar, medikal ürünlerin teknik çevirilerinde de sizlere hizmet vermekteyiz.

Teknik Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Belge Türleri

  • Teknik Şartnameler
  • Kullanma Kılavuzları
  • TSE Belgesi
  • ISO-CE Belgeleri
  • Kataloglar
  • Teknik İhale Belgeleri
  • Bakım Kılavuzları
  • Garanti Belgeleri
  • Teknik Raporlar
  • Lisans ve Patentler

Request Form