top of page
germany.jpg

Almanca Tercüme

Almanca Tercüme & Çeviri

Avrupa Birliği içerisinde en yaygın olarak kullanılan Almanca çevirileriniz için Mavim Tercüme'yi tercih edebilirsiniz. 38 farklı ülkede konuşulan Almanca , Avusturya, İsviçre, Belçika, Lihtenştayn, Lüksemburg’da resmi dil statüsündedir. Otomotiv sektöründen ilaç sektörüne ve sanayi ilişkilerine kadar birçok uluslararası kuruluş Almanya’da bulunmaktadır. Almanya’nın önemli bir ticaret ülkesi olması , Almanca tercümelerin de önemini de artırmaktadır.

İlgili konsolosluklardaki evlenme, aile birleşimi, turistik ve ticari işlemlerinizi ve vatandaşlık işlemleri için yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir. Tapu, noter ve evlenme dairelerindeki çeviriler için ise Türkçe tercümelerimizle hayatınızı kolaylaştırmaktayız.

Lojistik, dış ticaret, ithalat ve ihracat yapan birçok firmanın ihtiyacı olan sözleşme, yeterlilik belgeleri , mali raporlar ve mail çevirileri gibi teknik bilgi ve beceri gerektiren alanlarda uzman ekibimiz çeviri hizmeti sağlamaktadır. Almanca ile beraber 21 dilde hizmet vermekteyiz. Kurumsal ve kişisel çeviri ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz.

Yeminli tercüme işlerinizi en uygun sürede en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Vekalet verme, pasaport tercümesi veya aile birleşimi gibi deneyim gerektiren işlemler Mavim Tercüme tarafından sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerdir. Noter tasdiği gerektiren hizmetlerimizden olan vekalet verme işlemi sırasında yeminli tercüman bulundurmak şarttır. Bu gibi gereklilikler tercümanlarımız tarafından bilinmektedir ve yıllardır uygulanmaktadır. En güncel bilgiye sahip tercüme ekibimiz süreç içerisinde gelişen yenilikleri takip ederek prosedüre uygun işlemi yapmaktadırlar.

En yaygın kullanılan bilim dilleri arasında yer alan  Almanca, her geçen gün ticari anlaşmalar ve bilimsel faaliyetlerde ön plana çıkmaktadır. Konuşulduğu farklı coğrafyalarda farklı aksanlara sahip olan dilin çevirisi sırasında alanında uzman insanlar yer almalıdır.

Her Alanda Almanca Dil Çevirisi Hizmeti

Uzman tercümanlardan ve profesyonel editör ekibimiz iki aşamalı kontrollerinin ardından sizlere metninizi en tutarlı şekilde teslim ederler.  Burada iki aşamalı kontroldeki amacımız hata oranını en aza indirgemektir. Ticari ve turistik ilişkilerde, günlük konuşmalarda, evlilik ve aile birleşimi, tapu dairelerinde olan resmi işler sırasında ve noter tasdikli çevirilerde yeminli tercümanlarımız Almanca dil çevirileri sırasında sizlere hizmet vermektedir. Almanya'nın bizzat öne çıktığı alanlardan olan sanayii ve fabrikalarda işveren ve işçilerin şirket içi iletişimlerin artırmaları için Almanca dil çevirilerine ihtiyaç vardır.

Hukuki çevirilerimizde noter tasdikli tercümelerimiz hukuk büroları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hukuk bürolarına ve bireysel avukatlara noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Güvenilir ve profesyonel ekibimizin en temel ilkesi asıl metine sadık kalarak en uygun ve tutarlı çeviriyi yapmaktır. Müşteri memnuniyetini en önemli amaçları olarak sayan Mavim Tercüme resmi sözleşmeler, şartname, mali raporlar, pasaport, patent çevirileri ve hukuki anlaşmalar gibi maddeler içeren metinlerde çeviri ekibimiz tarafından özenle hazırlanır. Finansal, tıbbi, teknik, hukuki alanlardaki Almanca çevirilerinizde alanında uzman çevirmenlerimize güvenebilirsiniz.

Almanca çeviri ihtiyaçlarınızda projenizi güvenle Mavim Tercüme'ye teslim edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve projeniz ile ilgili detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz.

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page