top of page
fransizca-tercume.jpg

Fransızca Tercüme

Fransızca Tercüme & Çeviri

300 milyon'a yakın kişi tarafından kullanıln Fransızca dünyanın en köklü dilleri arasındadır. Latince kökenli olan dil, sadece Avrupa kıtasında değil Kanada, İsviçre ve Belçika gibi ülkelerde de konuşulmaktadır. Türkiye geçmişten bugüne yaşanılan üm diplomatik olaylarda, göçlerde ve gerek ticari gerekse turistik alanda düzenli bir etkileşim halindedir. İlgili konsolosluklardaki evlenme, aile birleşimi, turistik ve ticari işlemlerinizi ve vatandaşlık işlemleri için yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir. Tapu,  noter ve evlenme dairelerindeki çeviriler için ise Türkçe tercümelerimizle hayatınızı kolaylaştırmaktayız.

Yeminli tercüme işlerinizi en uygun sürede en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Vekalet verme, pasaport tercümesi veya aile birleşimi gibi deneyim gerektiren işlemler Mavim Tercüme tarafından sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerdir. Noter tasdiği gerektiren hizmetlerimizden olan vekalet verme işlemi sırasında yeminli tercüman bulundurmak şarttır. Bu gibi gereklilikler tercümanlarımız tarafından bilinmektedir ve yıllardır uygulanmaktadır. En güncel bilgiye sahip tercüme ekibimiz süreç içerisinde gelişen yenilikleri takip ederek prosedüre uygun işlemi yapmaktadırlar.

Farklı bölgelerde konuşulan Fransızca için ,çevirilerde en doğru sonucu almak adına yerelleştirme çalışmaları yapılmaktadır. Yerelleştirme, bölgede geçerli olan dilin ve kültürel olan tüm özelliklerin Türkçeye ve Türk kültürüne en doğru şekilde uyarlanmasıdır. Yerelleştirme ile metinlerinizde kültürel farklılığı ortadan kaldırabilir ve anlam kayıplarını en aza indirgeyebilirsiniz.

Uzman ekimiz ve editörlerimiz sayesinde hata oranını en aza indirgeme çalışmaları yapmaktayız. Çeviri metninin sizlere iletlmeden önce iki defa kontrol edilmesi dil çevirisi çalışmalarında önemli bir husustur. Fransız firmaların , Türkiye ile olan iletişim ve etkileşimi sonucu dil çevirilerine olan talepler artmıştır.

Fransızca Dil Çevirisinde Mavim Tercüme Deneyimi

Fransızca tercüman ekibimiz ihtiyacınıza yönelik en doğru hizmeti en kaliteli şekilde sizlere sunmak için çalışmaktadır. Hizmet verdiğimiz 21 dilin Fransızcadan en uygun ve anlaşılabilir çevirileri için sizden gelen talepler doğrultusunda belgenizi projelendirip teslim süresine hazır hale getirebiliriz. Resmi sözleşmeler, şartname, mali raporlar, pasaport, patent çevirileri ve hukuki anlaşmalar gibi metinler  uzman çeviri ekibimiz tarafından özenle hazırlanır. Teknik terimlere ve söylemlere hakim olan profesyonel ekibimiz her türlü yasal belge çeviri süreçlerinde yanınızdadır. Hukuki çevirilerimizde noter tasdikli tercümelerimiz hukuk büroları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hukuk bürolarına ve bireysel avukatlara noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Hepsi kendi alanında uzman tercüman ve editör ekibimiz gerek yeminli tercüme gerekse noter tasdikli çeviriler gibi teknik bilgi ve beceri gerektiren hizmetler sağlamaktadır. Fransız yemek kültürü ve konu ile ilgili kitap, dergi, broşür gibi kaynaklar alanında uzman ekibimiz tarafından en tutarlı ve anlaşılır şekilde çevrilmektedir. Mavim Tercüme'de Fransız kültürünü iyi bilen ve Türkiye ile arasındaki resmi süreçlere hakim ekibimiz yıllardır Fransızca çeviriler yapmaktadır.

Alanın uzmanı tercüme ekibimizle ve editörlerimizle  çalışmak için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz. Yurtdışı çalışmalarınızda ve ortaklıklarınızda rahatlıkla hızlı ve doğru çeviri için Mavim Tercüme'yi tercih edebilirsiniz

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page