top of page
italyanca.jpg

İtalyanca Tercüme

İtalyanca Tercüme & Çeviri

Dünyada Latince diline en yakın olan dil İtalyancadır. Yaklaşık 60 milyon insan tarafından kullanılan dil İtalyanın tarihi kültür ve güzelliklerini içinde barındırmaktadır. İtalya'nın altın çağını yaşadığı Rönesans döneminde sanatsal ve edebi eserlerde dilin etkisini görmekteyiz.

İtalyanca ile beraber 21 dilde hizmet vermekteyiz. Kurumsal ve kişisel çeviri ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz. Hepsi kendi alanında uzman tercüman ve editör ekibimiz gerek yeminli tercüme gerekse ürün kategorileri ve turizm kaynaklı görüşmelerde teknik bilgi ve beceri gerektiren hizmetler sağlamaktadır. İlgili konsolosluklardaki evlenme, aile birleşimi, turistik ve ticari işlemlerinizi ve vatandaşlık işlemleri için yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir. Tapu,  noter ve evlenme dairelerindeki çeviriler için ise Türkçe tercümelerimizle hayatınızı kolaylaştırmaktayız.

Yeminli tercüme işlerinizi en uygun sürede en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Vekalet verme, pasaport tercümesi veya aile birleşimi gibi deneyim gerektiren işlemler Mavim Tercüme tarafından sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerdir. Noter tasdiği gerektiren hizmetlerimizden olan vekalet verme işlemi sırasında yeminli tercüman bulundurmak şarttır. Bu gibi gereklilikler tercümanlarımız tarafından bilinmektedir ve yıllardır uygulanmaktadır. En güncel bilgiye sahip tercüme ekibimiz süreç içerisinde gelişen yenilikleri takip ederek prosedüre uygun işlemi yapmaktadırlar.

Deneyimli Tercüme Ekibi

İtalyanca tercüman ekibimiz ihtiyacınıza yönelik en doğru hizmeti en kaliteli şekilde sizlere sunmak için çalışmaktadır. Uzman tercüme ekibimize , profesyonel editör ekibimiz eşlik etmektedir. Bu sayede sizlere en etkili ve doğru çeviri hizmeti sağlamak için kendimizi geliştiriyoruz. İtalyanca edebi eserlerin ve turizm kökenli şirketlerin varlığı her geçen gün İtalyanca dil çevirilerine olan ilgiyi artırmaktadır. Eğitim ve turizm gibi alanlardaki gerek  kurumsal gerek ise kişisel ihtiyaçlarınızda İtalyanca dil çevirisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve teknik terimler ile ön hazırlık yapan ekibimiz sizlere en tutarlı çeviriyi sağlamak için hata oranını minimum seviyede tutarak çalışırlar. Uzman tercüme ekibimizin çalışmaları sonunda metin, alanında uzman editör ekip arkadaşlarımız tarafından incelenerek son hali oluşturuluyor. İki defa kontrolü yapılan metinlerde hata payını sıfıra indirgiyoruz.

Hukuki çevirilerimizde noter tasdikli tercümelerimiz hukuk büroları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hukuk bürolarına ve bireysel avukatlara noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

İstanbul İtalya Konsolosluğu'nun tavsiye ettiği tercüme bürosu Mavim Tercüme resmi sözleşmeler, şartname, mali raporlar, pasaport, patent çevirileri ve hukuki anlaşmalar gibi maddeler içeren metinlerde çeviri ekibimiz tarafından özenle hazırlanır. Finansal, tıbbi, teknik, hukuki alanlardaki İtalyanca çevirilerinizde alanında uzman çevirmenlerimize güvenebilirsiniz.

Yıl içerisinde turistik bölgelerdeki yoğunluk sebebiyle İtalyanca dil çevirisi ihtiyacı artmıştır. Turizm acentaları ve rezervasyon sitelerinin çevirilerinde profesyonel ekibimize güvenebilirsiniz.

İşyerinizde veya evinizde kullanılan kullanma kılavuzu, broşür, katalog, diploma, mali raporlar, hukuki anlaşmalar ve ehliyet çevirileri gibi belgelerin İtalyanca'dan çevirisi yapılmaktadır. Yurtdışı çalışmalarınızda rahatlıkla Mavim Tercüme'yi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman iletişime geçerek projeniz hakkında detaylar ile görüşebiliriz.

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page