top of page
iStock-831371566.jpg

Pasaport Tercümesi - Pasaport Çevirisi

Pasaport, yurt dışı seyahatler için gerekli olan temel bir kimlik belgesidir. Herhangi bir ülkeye giriş veya çıkış yapabilmek için pasaportun bulunması zorunludur. Bazı ülkeler vizesiz giriş izni sağlasa da, pasaportun olması gerekmektedir. Pasaportun tercümesi talep edilebilir ve bu durumda profesyonel tercümanlardan yardım alınabilir.

Pasaport tercümesi neden istenir? Yurt dışına eğitim, çalışma veya ticari amaçlarla seyahat edecek kişilerden pasaport tercümesi talep edilebilir. Aynı şekilde, ülkemizde ikamet edecek yabancılar, tedavi görecek hastalar veya gayrimenkul alacak kişilerden de pasaport çevirisi talep edilebilir. Genel olarak, resmi işlemler için gerekli olan bir belgedir. Ancak turistik amaçlı seyahatler için genellikle pasaport tercümesi talep edilmez.

Resmi işlemler için sunulan pasaport tercümeleri genellikle yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Resmi kurumlar genellikle yeminli tercümanın kaşesini kabul ederler. Bu nedenle, pasaportun tercümesinin resmi bir belge olarak kabul edilmesi için yeminli tercümanlar tarafından yapılması önemlidir. Ayrıca, bazı durumlarda resmi kurumlar noter onayı da isteyebilirler. Bu durumda, yeminli tercümanın çevirisinin noter tarafından onaylanması gerekmektedir.

İşlemlerinizin sorunsuz tamamlanması için pasaport tercümesi hizmeti alırken yeminli tercüman bürolarından yardım almak önemlidir. Bazı durumlarda, resmi kurumlar yeminli tercüme kaşesi yanında noter onayı da talep edebilirler. Bu nedenle, pasaport tercümesinin doğru şekilde yapılması ve gerekli onayların alınması önemlidir.

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page