top of page
arabia.jpg

Arapça Tercüme

Arapça Tercüme & Çeviri

Mavim Tercüme olarak profesyonel tercüme ekibimiz ile Arapça çeviri hizmetinde yanınızdayız. Kurumsal ve bireysel ihtiyaçlarınızda Arapça dil çevirisinde bizi tercih edebilirsiniz.

Kendi özel yapısı sebebiyle Arapça dili , üzerinde dikkatle çalışma yapılması gereken bir dildir. Kendi alfabesi ve telaffuz şekline sahip olan dilin çevirisi, dile hakim olan kişiler tarafından yapılmalıdır. 20 yıldır alanında uzman ekiple çalışan Mavim Tercüme, Arapça dil çeviri hizmetiyle beraber 21 dilde hizmet vermektedir.

28 harften oluşan Arap alfabesi sağdan sola olacak şekilde yazılmaktadır. Hepsi kendi alanında uzman tercüman ve editör ekibimiz gerek yeminli tercüme gerekse noter tasdikli çevirilerde  teknik bilgi ve beceri gerektiren hizmetler sağlamaktadır.

Arapça Çeviri Hizmetinde Mavim Tercüme Tecrübesi

Özellikle ekonomi ve sağlık turizmi sektöründe çoğunlukla ihtiyaç duyulan Arapça dilinin çevirisi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Uzman ekibimizin kendi uzmanlık alanlarındaki yeterlilikleri dahilinde çeviri sektöründe uzun yıllardır kaliteli hizmet vermekteyiz. Arapça, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Irak, Mısır, Libya, Katar, Suriye, Suudi Arabistan, Sudan ve Cezayir de dahil olmak üzere 22 farklı ülkede resmi dil olarak kullanılır. Anadili Arapça olan tercümanlarımız sayesinde metniniz hangi alanda olursa olsun en etkili ve tutarlı çeviriyi yapmak için kendimizi geliştiriyoruz.

Çoğunlukla turizm acentaları, rezervasyon siteleri ve sağlık turizmi alanında gittikçe yaygınlaşan Arapça,  tercüme taleplerini de beraberinden getiriyor. Mavim Tercüme'ye dilediğiniz zaman katalog , broşür, yeterlilik belgeleri, teknik, pasaport çevirileri ve hukuki alanlardaki çeviri hizmetleri için iletişime geçebilirsiniz ve teklif alabilirsiniz.

İlgili konsolosluklardaki evlenme, aile birleşimi, turistik ve ticari işlemlerinizi ve vatandaşlık işlemleri için yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir. Tapu,  noter ve evlenme dairelerindeki çeviriler için ise Türkçe tercümelerimizle hayatınızı kolaylaştırmaktayız.

Yeminli tercüme işlerinizi en uygun sürede en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Vekalet verme, pasaport tercümesi veya aile birleşimi gibi deneyim gerektiren işlemler Mavim Tercüme tarafından sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerdir. Noter tasdiği gerektiren hizmetlerimizden olan vekalet verme işlemi sırasında yeminli tercüman bulundurmak şarttır. Bu gibi gereklilikler tercümanlarımız tarafından bilinmektedir ve yıllardır uygulanmaktadır. En güncel bilgiye sahip olan tercüme ekibimiz süreç içerisinde gelişen yenilikleri takip ederek prosedüre uygun işlemi yapmaktadırlar.

Yıllardır sürdürdüğümüz çeviri hizmetinde, çeviri kalitesi ve çevirinin tutarlılığını ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Belirlenen sürede teslim edilen çeviriniz iki aşamalı kontrolden geçmektedir. Tercüme ekibimizin kontrolü ardından profesyonel editör ekibimiz hata oranını sıfıra indirgemek için ve en etkili çeviriyi size ulaştırmak için kontrollerini yaparlar. Bu gibi kontroller sırasında amacımız, sizlere en doğru ve anlam kaybı olmadan oluşturulmuş çeviriyi sunmaktır.

Tıbbi, ticari, ve eğitim alanındaki Arapça çeviri ihtiyaçlarınızda projenizi güvenle Mavim Tercüme'ye teslim edebilirsiniz.

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page