top of page
iStock-1495402548.jpg

Ardıl Sözlü Çeviri - Ardıl Sözlü Tercüme

Ardıl sözlü çeviri ve ardıl sözlü tercüme, iş hayatında ve diğer toplantılarda yabancı dilde konuşan kişilerle iletişim kurmayı sağlayan önemli bir hizmettir. Yeni müşteri potansiyelleriyle iletişime geçmek ve işleri ayarlamak için toplantılar düzenlemek gerektiğinde, ardıl sözlü çeviri ve tercüme hizmetleri devreye girer.

Ardıl çeviri, toplantılar veya diğer iş etkinlikleri sırasında yabancı dilde konuşan kişilerin cümlelerini dinleyen uzman tercümanlar tarafından gerçekleştirilir. Konuşmacı cümlesini tamamladıktan sonra tercüman, gereken çeviriyi yapar. Anlık çeviriye kıyasla daha az hatalı olan bu çeviri tarzı, her iki tarafın düşüncelerini anlamaları için bir süre gerektirir. Ardıl sözlü çeviri ve tercüme, işletmelerin yabancı konuklarla anlık iletişim kurmasını sağlayarak büyük bir avantaj sağlar.

Ardıl sözlü çeviri ve tercüme, özel toplantılarda, telefon veya video konferans görüşmelerinde, resmi dairelerde işlerinizi halletmek için kullanılabilir. Ayrıca basın toplantılarında veya yabancı konukların katıldığı özel davetlerde de tercümanlar bu hizmeti sunabilir.

Ardıl sözlü çeviri uzmanları, noter işlemleri, tapu işlemleri ve diğer resmi daire işlemleriniz için size yardımcı olabilirler. Bu tercümanlar, konuk ağırlamada ve yasal işlemlerde vazgeçilmez bir rol oynarlar. Ardıl sözlü çeviri uzmanları, İngilizce, Almanca, Rusça, Bulgarca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca gibi pek çok dilde hizmet vermektedirler.

Ayrıca, yurt dışından gelen sporcuların, basın ve çevresindekilerle anlaşmalarında da iki taraflı çevirmen olarak ardıl sözlü çeviri ve tercüme uzmanlarından faydalanılabilir. Simultane çeviri ile ardıl çeviri arasındaki farklar, anlık çeviri yapılmasına olanak sağlayarak genellikle basın toplantıları veya konferanslarda tercih edilen simultane çeviri ile belirgindir. Ancak, ikili ilişkilerin önemli olduğu durumlarda ardıl sözlü çeviri uzmanları, konuşmanın tamamlanmasını bekler ve ardından çeviri yaparlar. Her iki kültüre de hakim olan tercümanlar, iletişimde kullanılan kalıplaşmış cümleleri ve deyimleri iki taraf arasında aktararak sağlıklı bir iletişim ortamı oluştururlar.

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page