top of page
yunanca-tercume.jpg

Yunanca Tercüme

Yunanca Tercüme & Çeviri

Helenistik dönemde zamanının altın çağını yaşayan Yunanca günümüzde yaklaşık 12 milyon insan tarafından konuşulduğu düşünülmektedir. Geçmişteki edebi, sanatsal, bilimsel ve felsefik alanlardaki resmi dil olan Yunanca günümüzde çoğunlukla gıda turizmi ve gezi turizmi alanında aktif olarak kullanılmaktadır. 3000 yılı geçen bir tarihe sahip olan dilin çevirisi antik kültürler hakkında bilgi ve beceri sahibi çevirmenler tarafından incelenmelidir. Yunancada Yunan alfabesi olarak farklı bir alfabe kullanılmaktadır, alanında uzman, eğitimli, tecrübeli ve yetkin kişiler tarafından aslına sadık kalarak çeviriler yapılmalıdır.

İlgili konsolosluklardaki evlenme, aile birleşimi, turistik ve ticari işlemlerinizi ve vatandaşlık işlemleri için yeminli tercümanlarımız hizmet vermektedir. Tapu, noter ve evlenme dairelerindeki çeviriler için ise Türkçe tercümelerimizle hayatınızı kolaylaştırmaktayız.

Yeminli tercüme işlerinizi en uygun sürede en kaliteli şekilde sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz. Vekalet verme, pasaport tercümesi veya aile birleşimi gibi deneyim gerektiren işlemler Mavim Tercüme tarafından sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerdir. Noter tasdiği gerektiren hizmetlerimizden olan vekalet verme işlemi sırasında yeminli tercüman bulundurmak şarttır. Bu gibi gereklilikler tercümanlarımız tarafından bilinmektedir ve yıllardır uygulanmaktadır. En güncel bilgiye sahip tercüme ekibimiz süreç içerisinde gelişen yenilikleri takip ederek prosedüre uygun işlemi yapmaktadırlar.

Alanınızın diline hakim profesyonel çevirmen ekibimizle ihtiyacınız olan hizmeti size sağlayabiliriz. Ticari, finans, teknik, hukuki, ihracat ve ithalat hizmeti alanlarda uzman olan ekibimize dünyanın dört bir yanına rahatlıkla ulaşabilmeniz için çevirilerinizi Mavim Tercüme'ye emanet edebilirsiniz. Çeviri hizmetimizde hatalarımızı en aza indirgemek için çevirisi yapılan belgeleriniz uzman çevirmenlerimiz tarafından tekrar gözden geçirilerek tarafınıza belirtilen sürede teslim edilir.

Yunanca diline hakim olan tercüme ekibimiz alanında uzman isimlerden oluşmaktadır. En iyi fiyata etkili bir çeviri hizmeti için tercüme bürolarının tercih edilmesinin önemi büyüktür. İki aşamalı kontrolden geçen çevirileriniz uzman editörler tarafından kontrol edildikten sonra tarafınıza iletilmektedir. Teknik terimlere ve söylemlere hakim olan profesyonel ekibimiz her türlü yasal belge, edebi eser, işveren-işçi konuşmaları ve mailleşme süreçlerinde Mavim Tercüme'ye güvenebilirsiniz.

20 Yılı Aşkın Tecrübe ile Çeviri Hizmeti

Yunanca hariç 21 dilde hizmet verdiğimiz dillerde tek amacımız müşteri memnuniyetidir. Kurumsal ve kişisel çeviri ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz.

Hukuki çevirilerimizde noter tasdikli tercümelerimiz hukuk büroları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hukuk bürolarına ve bireysel avukatlara noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Profesyonel ve teknik terimler ile ön hazırlık yapan ekibimiz sizlere en tutarlı çeviriyi sağlamak için hata oranını minimum seviyede tutarak çalışırlar. Bu sayede sizlere daha profesyonel ve tutarlı bir çeviri hizmeti sağlamış oluruz. Yıl içerisinde turistik bölgelerdeki yoğunluk sebebiyle Yunanca dil çevirisi ihtiyacı artmıştır. Turizm acentaları ve rezervasyon sitelerinin çevirilerinde profesyonel ekibimize güvenebilirsiniz. Alanın uzmanı tercüme ekibimizle ve editörlerimizle  çalışmak için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz. Yurtdışı çalışmalarınızda ve ortaklıklarınızda rahatlıkla hızlı, tutarlı ve doğru çeviri için Mavim Tercüme'yi tercih edebilirsiniz

Mavim Tercüme Bürosu olarak tüm İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın:

bottom of page